Centrum Kultury Dziecka

Cena

8zł/dziecko

Szczegółowe informacje

  • Godzina: 09:00 lub 09:30
  • Czas trwania: 90 minut
  • Dzień tygodnia: środy
  • Poziom: przedszkola

Opis

Każde spotkanie dla najmłodszych grup będzie składać się z warsztatów tanecznych oraz plastycznych i odbywać się będzie w wybrane środy. Inspiracją do zajęć się 4 żywioły, a jedno spotkanie jest dedykowane wybranemu wcześniej tematowi, którego szczegółowy opis znajdziecie poniżej. Zajęcia według swoich autorskich scenariuszy poprowadzą: Natalia Matusiak oraz  Agnieszka Czekaj.
W razie nieobecności jednej z instruktorek, zastępstwo jest gotowa poprowadzić Justyna Manikowska.

Wszystkich pedagogów_żki prosimy o uszanowanie naszej pracy organizując tego typu zajęcia i przemyślane zapisywanie się na warsztaty dla grup zorganizowanych! Przygotowanie takiej oferty wymaga przygotowania umów np. z osobami współpracującymi z placówką. Jeśli odwołujecie Państwo swoją obecność np. dzień przed planowaną datą warsztatów, stawiacie nas w bardzo niekomfortowym położeniu. Jeśli sytuacje będą się powtarzać,  będziemy zmuszeni wymagać PRZEDPŁAT za tego typu zajęcia w przyszłości.


Tematy do wyboru:

1. WODA
CZĘŚĆ TANECZNA: Poznawanie zestawu kontrastów ruchowych według Rudolfa Labana, m.in. wysoko-nisko, długo-krótko, szeroko-ciasno.
CZĘŚĆ PLASTYCZNA: Poszukamy tego żywiołu w sztuce i dowiemy się jak artyści z różnych epok radzili sobie z ogniem, ponadto za pomocą farb, pasteli i bibuły przedstawimy symbolikę żywiołu.

2. OGIEŃ
CZĘŚĆ TANECZNA: Uczestnicy oraz uczestniczki będą pracować z ruchem dynamicznym, przestrzennym, czasem nawet niekontrolowanym. Nauka przejmowania inicjatywy i podążania w grupie.
CZĘŚĆ PLASTYCZNA: Poszukamy tego żywiołu w sztuce i dowiemy się jak artyści z różnych epok radzili sobie z ogniem, ponadto za pomocą farb, pasteli i bibuły przedstawimy symbolikę żywiołu.

3. POWIETRZE
CZĘŚĆ TANECZNA: Dzieci nauczą się improwizacji z wykorzystaniem podstawowych jakości ruchu np. płynny, wielokierunkowy, szybki, wolny, poza kontrolą.
CZĘŚĆ PLASTYCZNA: Poszukamy tego żywiołu w sztuce i dowiemy się jak artyści z różnych epok radzili sobie z powietrzem, ponadto za pomocą farb, pasteli i bibuły przedstawimy symbolikę żywiołu.

4. ZIEMIA
CZĘŚĆ TANECZNA: Uczestnicy oraz uczestniczki poznają ruch oparty na technice floorworku (praca na podłodze). Jak poruszać się w jedności ze stabilnym podłożem, oddawać swój ciężar, pobudzić wszystkie mięśnie ciała.
CZĘŚĆ PLASTYCZNA: Poszukamy tego żywiołu w sztuce i dowiemy się jak artyści z różnych epok radzili sobie z ziemią, ponadto za pomocą farb, pasteli i bibuły przedstawimy symbolikę żywiołu.

Terminy do wyboru w II semestrze 2022/2023: -> Obecnie trwają zapisy tylko na listę rezerwową

- 22 lutego - termin zajęty 
- 1 marca - termin zajęty
- 8 marca - termin zajęty 
- 15 marca - termin zajęty
- 22 marca - termin zajęty
- 5 kwietnia - termin zajęty
- 26 kwietnia - termin zajęty 
- 17 maja - termin zajęty
- 24 maja - termin zajęty 


Jak zapisać swoją grupę na zajęcia? 
- Zapisy dostępne pod numerem telefonu 509 719 665 lub osobiście od 13 lutego 2023 od godz. 08:00
- Koszt udziału 8 zł/dziecko
- Podczas jednego spotkania (terminu) przyjmujemy maksymalnie 25 dzieci
- Ze względu na ograniczoną liczbę terminów jeden nauczyciel_ka może zapisać tylko jedną klasę na dane zajęcia w semestrze
- Nauczycielki/Grupy, które w I semestrze w ostatniej chwili zrezygnowały z udziału w zajęciach nie będą mogły skorzystać z oferty zajęć dla grup w II semestrze !!!

Informacje potrzebne do rezerwacji:
- preferowany termin zajęć
- temat zajęć
- wiek i liczba uczestników
- kontakt do opiekuna grupy (imię, nazwisko, numer telefonu)
- dodatkowe informacje (np. o osobach z niepełnosprawnościami)
- forma płatności
- opcjonalnie: dane do faktury

Jak się przygotować dzieci na zajęcia? 
- dzieci powinny mieć ze sobą coś do picia
- buty na zmianę, skarpetki
- zajęcia plastyczne wiążą się z ubrudzeniem się
- zarezerwować sobie około 1,5 godziny czasu


UWAGA! W sezonie 2022/2023 odbędzie się remont placówki.
Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej daty.Planowana jest naprawa dachu oraz odświeżenie elewacji budynku przez co dostęp do CKD może być nieco utrudniony.
Wewnątrz odnawiane będą podłogi. Dokładniej, w pracowni plastycznej oraz w sekretariacie. Przez co zajęcia mogą być zawieszone na okres około 4 tygodni.
Będziemy Państwa informować na bieżąco.
Dlatego też zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu nawet ze względu na wcześniejszą rezerwacje.

Od 8 maja wejście i wyjście do budynku tylko i wyłącznie przez bramę ogrodu. Za utrudnienia przepraszamy.