Centrum Kultury Dziecka

Cena

140 zł/cykl

Szczegółowe informacje

  • Data: pierwsze zajęcia: 19 września
  • Godzina: 16:30 - 19:30
  • Czas trwania: 3 godziny
  • Dzień tygodnia: poniedziałek
  • Poziom: od 14 lat

Opis

Warsztaty ceramiczna dla początkujących lub bardziej zaawansowanych osób, które odbywają się w formie cykli tematycznych.
Na zajęcia obowiązują przedpłaty, które będą dostępne od momentu zebrania się grupy. Zachęcamy do korzystania z wpłat elektronicznych!


I CYKL: Ceramika dla początkujących i nie tylko
Kurs przeznaczony dla wszystkich którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z ceramiką lub chcą odświeżyć swoją wiedzę. Podczas kursu omówimy i sprawdzimy większość materiałów używanych podczas tworzenia ceramiki rzemieślniczej. Omówmy i użyjemy podczas zajęć różnych mas ceramicznych, szkliw, angob. Będziemy tworzyć ceramikę technikami ręcznymi oraz spróbujemy swój sił na kole garncarskim.
Terminy zajęć: 19, 26 września oraz 3, 10, 17, 24, 31 października 2022 roku
Zapisy elektroniczne od 13.09

II CYKL: Garnitur do kawy
Celem cyklu jest próba stworzenia zestawu naczyń ceramicznych. Jako zestaw rozumiemy komplet pasujących i uzupełniających się naczyń/ obiektów ceramicznych.
Terminy zajęć: 14, 21, 28 listopada oraz 5, 12, 19 grudnia 2022 roku
Zapisy elektroniczne od 07.11

III CYKL: PONOWNIE!!! Ceramika w pigułce
W odpowiedzi na Państwa potrzeby ponawiamy kurs dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z ceramiką. Podczas zajęć omówimy i sprawdzimy większość materiałów i technik używanych podczas tworzenia ceramiki rzemieślniczej. Podczas zajęć odświeżymy też wiedzę nt. historii sztuki (ze szczególnym uwzględnieniem ceramiki).
Terminy zajęć: 6, 13, 20, 27 lutego oraz 6, 13, 20 marca 2023 roku
Zapisy elektroniczne od 01.02 od 12:30

IV CYKL: Duża forma ceramiczna z odymianiem
Realizacja ostatniego cyklu ceramicznego w bieżącym sezonie kulturalnym odbędzie się w miesiącach kwiecień-czerwiec 2023. Dokładne terminy podamy Państwu jak poznamy harmonogram prac remontowych w CKD.


UWAGA! W sezonie 2022/2023 odbędzie się remont placówki.
Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej daty. Planowana jest naprawa dachu oraz odświeżenie elewacji budynku przez co dostęp do CKD może być nieco utrudniony.
Wewnątrz odnawiane będą podłogi. Dokładniej, w pracowni plastycznej oraz w sekretariacie. Przez co zajęcia mogą być zawieszone na okres około 4 tygodni.
Będziemy Państwa informować na bieżąco.