Centrum Kultury Dziecka

Cena

50 zł/dziecko/spotkanie

Szczegółowe informacje

  • Godzina: 16:30-18:30
  • Czas trwania: 2 godziny
  • Dzień tygodnia: wybrane piątki
  • Poziom: od 7 lat do 14 lat

Opis

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej oferty warsztatów dla dzieci od 7 r.ż., które pozwolą im poznawać nowe kultury poprzez aspekt kulinarny. Będą to pasjonujące zajęcia z nutką geografii - dzieci dowiedzą się skąd pochodzą przyprawy, warzywa i inne produkty spożywcze. Będą miały okazję przyjrzeć się znaczeniu jedzenia w różnych miejscach świata, w różnych kulturach, jego symbolice. W sezonie kulturalnym 2022/2023 pojawią się warsztaty inspirowane literaturą dziecięcą.

Każdy uczestnik oraz uczestniczka warsztatów otrzyma zestaw wszystkich produktów, przepisy, fartuchy i utensylia kuchenne niezbędne do wykonania potraw.

WAŻNE:  Celem warsztatów jest nabycie przez uczestników umiejętności i wiedzy, korzystając z produktów spożywczych. Każdy przygotowuje potrawę dla siebie, nie dla innych. Dziecko tylko nabywa umiejętność jej wytworzenia i zabiera ją do domu - od decyzji opiekunów zależy czy dziecko może taką potrawę zjeść.

Na zajęcia obowiązują przedpłaty, które będą dostępne od momentu zebrania się grupy. Zachęcamy do wpłat elektronicznych.


Harmonogram spotkań do końca 2022 roku:

30.09 - Kuchnia w Dolinie Muminków
Warsztaty inspirowane kulinarnymi możliwościami Mamy Muminka oraz nie tylko.
Zapisy elektroniczne dostępne od 19.09 (od 12:30)

28.10 - Strasznie dobre przekąski
Kuchnia inspirowana amerykańskim zwyczajem bliżej znanym w popkulturze jako Halloween.
Zapisy elektroniczne dostępne od 17.10 (od 12:30)

18.11 - Przepisy z wyobraźni Astrid Lindgren
Kolejne warsztaty inspirowane szwedzką literaturą dziecięcą.
Zapisy elektroniczne dostępne od 07.11 (od 12:30)

02.12 - Mikołajkowa niespodzianka
Tradycyjne grudniowe spotkanie z kulinarnymi wyzwaniami inspirowanymi przedświątecznymi mniej lub bardziej znanymi przepisami.
Zapisy elektroniczne dostępne od 21.11 (od 12:30)

UWAGA! W sezonie 2022/2023 odbędzie się remont placówki.
Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej daty. Planowana jest naprawa dachu oraz odświeżenie elewacji budynku przez co dostęp do CKD może być nieco utrudniony.
Wewnątrz odnawiane będą podłogi. Dokładniej, w pracowni plastycznej oraz w sekretariacie. Przez co zajęcia mogą być zawieszone na okres około 4 tygodni.
Będziemy Państwa informować na bieżąco.