Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza skierowany jest do
starszych uczniów oraz uczennic zgierskich szkół podstawowych. Dokładnie klas 4-8 zgierskich szkół podstawowych.
1 czerwca 2026 roku,
laureaci oraz laureatki spędzą wyjątkowy dzień w towarzystwie
przedstawicieli władz miasta. Poznają zakamarki Urzędu Miasta Zgierza,
specyfikę pracy poszczególnych wydziałów oraz będą mieli szansę
uczestniczyć w spotkaniu z mediami czy Dziecięcej Sesji Rady Miasta Zgierza.
W tegorocznej edycji uczestnicy oraz uczestniczki konkursu mają do wykonania aż dwa zadania! Pierwsze to napisanie w kilku zdaniach, dlaczego chcą objąć dane stanowisko. Drugie,
to maksymalnie 90 sekundowe nagranie (w pionie) na zgierskim osiedlu zamieszkałym przez Uczestnika/Uczestniczkę przedstawiające najbardziej ciekawe miejsca najbliższej okolice. Zachęcajac tym samym Was na spacer oraz nowe spojrzenie na miejsce swojego zamieszaknia.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 18.05 do godziny 19:00 na konkursy@ckdzgierz.pl lub osobiście w placówce.
Polecamy śledzić dedykowane wydarzenie na naszym fanpage, a także naszą video zapowiedź do konkursu.
Zdjęcia dzięki uprzejmości UMZ, autorstwa Krzysztofa Głowackiego.