Centrum Kultury Dziecka

Rekordowy konkurs kolęd i pastorałek
26
lis

Rekordowy konkurs kolęd i pastorałek

Tegoroczny Wokalny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Na świąteczną nutę" zapowiada się na rekordowe wydarzenie. Do udziału w przesłuchaniach, które odbędą się 9 i 10 grudnia zgłosiło się aż 72 wykonawców i wykonawczyń. Łącznie w CKD śpiewać i grać będzie ponad 270 osób, w tym:

  • 18 zespołów
  • 5 duetów
  • 49 solistek i solistów

Wśród nich są zespoły z własnym akompaniamentem, toteż usłyszymy i pianino, i skrzypce, ii saksofon czy flażolety. Zaśpiewają i czteroletnie przedszkolaki, i prawie dorośli nastolatkowie. 

Wykonawców i wykonawczynie będzie oceniać nasze sympatyczne, ale przede wszytskim profesjonalne i niezależne jury, w składzie:


1. Joanna Kruszyńska ukończyła studia magisterskie ze specjalnością dyrygencką na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej w klasie dr. hab. Dawida Bery, na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (2012). Brała udział w wymianie studenckiej Programu Erasmus studiując w Conservatorio Nino Rota w Monopoli we Włoszech (2013-2014). Współpracuje z zespołami zawodowymi takimi jak Chór Filharmonii Łódzkiej oraz Orpheus Vokalensamble (Niemcy). Brała udział w wokalnym kursie mistrzowskim z Renate Weninger w Austrii (2008). W czasie studiów uczestniczyła m.in. w kursach chóralnych C.H.O.I.R. z Jensem Johansenem (2010, 2014), z Nurią Cunillera-Salas organizowanych przez  Landesakademie für die musizierende Jugend in Baden-Württemberg (2011-2015) oraz w kursach dyrygenckich z dr hab. Agnieszką Franków-Żelazny (2013) i prof. Markiem Pijarowskim (2014). Od 2010 roku była asystentką dyrygenta w Żeńskim Zespole Kameralnym Presto w Łodzi, a od 2014 roku jest jego dyrygentką. Od roku 2013 współpracuje jako dyrygentka z wieloma chórami m.in. Chórem Nauczycielskim w Łodzi oraz Towarzystwem Śpiewaczym im. Stanisława Moniuszki w Radomsku. Od 2015 roku pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Pabianicach, gdzie prowadzi chór dziecięcy oraz młodzieżowy.


2. Maciej Wójcikowski – certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej, chórmistrz, saksofonista. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku Edukacja Muzyczna, oraz Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi – specjalność saksofon. Jest praktykującym muzykiem, sprawnie poruszającym się zarówno w obrębie muzyki pop/soul jak i klasycznej. Prowadzi chóry i zespoły wokalne na terenie woj. łódzkiego (m. in. Państwowych Szkół Muzycznych w Brzezinach i Tomaszowie Mazowieckim). Jest współzałożycielem, dyrygentem i barytonem w Zespole Wokalnym Subito. Posiada wybitny słuch, czego potwierdzeniem są nagrody w konkursach (Regionalny Konkurs Solfeżowy w Łodzi, Ogólnopolski Konkurs Harmoniczny). Ogromnie ważne jest dla niego nieustanne poszerzanie wiedzy i ciągłe doskonalenie własnych umiejętności, tak by móc jak najlepiej szkolić uczących się pod jego okiem wokalistów. Regularnie bierze udział w lekcjach, szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez znanych i cenionych trenerów wokalnych (Krzysztof Wojciechowski, Bartek Caboń, Ania Stokalska, Sonia Lachowolska). W swojej pracy wykorzystuje zdobycze i narzędzia współczesnych technik wokalnych np.: DoctorVox Voice Therapy, Mix singing.


3. Tomasz Gargól – dyrygent, pianista i kompozytor, absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na akademii muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W ramach studiów brał udział w kursie dla młodych kompozytorów muzyki chóralnej, oraz pięciokrotnie w letnich warsztatach chóralnych C.H.O.I.R. w Ochsenhausen (Niemcy). Jako dyrygent prowadził chór Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, był również asystentem w chórze łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Od szeregu lat bierze udział jako pianista i kompozytor w letnich   i zimowych warsztatach dla dzieci uczących się metodą Suzuki, odbywających się w Uniejowie i Lutomiersku. Pracuje jako akompaniator w kabarecie seniora „Wacław i Jego Ferajna” w Ośrodku Kultury Górna. Jako chórzysta i pianista współtworzy Jazzowy Chór Wytwórni.


Laureatów/laureatki konkursu będzie można usłyszeć na klimatycznym koncercie galowym już 13 grudnia, w sali Towarzystwa Śpiewaczego LUTNIA w Zgierzu, ul. Łęczycka 2.

Udostępnij: