Centrum Kultury Dziecka

8. konkurs kolęd i pastorałek "Na świąteczną nutę"!
15
lis

8. konkurs kolęd i pastorałek "Na świąteczną nutę"!

W zeszłym roku nie mogliśmy zorganizować tradycyjnego już konkursu kolęd i pastorałek "Na świąteczną nutę", a na wspólne kolędowanie mogliśmy zaprosić Was tylko online.
Mamy nadzieję, że tegoroczny grudzień będzie łaskawszy i 13 grudnia będziemy mogli spotkać się na przesłuchaniach konkursowych w CKD, a 17 grudnia zaprosić Państwa na koncert galowy do Starego Młyna

Dlatego mocno zapraszamy do udziału w konkursie dzieci oraz młodzież w wieku 4-17 lat w wybranej kategorii: soliści/solistki, duety, zespoły.
Szczegóły, regulamin oraz karty zgłoszeń dostępne w zakładce: oferta -> konkursy
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 29 listopada!

W tym roku do jury konkursu zaprosiliśmy:
- Macieja Wójcikowskiego
- Joannę Kruszyńską
- Martę Stępień

Maciej Wójcikowski jest uczestnikiem 11 edycji The Voice of Poland w drużynach Michała Szpaka i Edyty Górniak. Wokalista, chórmistrz, certyfikowany trener Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej. Absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku Edukacja Muzyczna, oraz Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi – specjalność saksofon. Współpracuje z łódzkim duetem producenckim Flyin’ Deer Studio odpowiedzialnym za jego solowy materiał (utwory takie jak Free, Prayin’ For Us, Take Me Higher), pisze teksty, melodie i utwory dla innych artystów (m. in. Vita - Play Your Role). Regularnie bierze udział w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez znanych i cenionych trenerów wokalnych (Krzysztof Wojciechowski, Alicja Szeligowska, Katarzyna Kate Idzikowska).
W jury naszego kolędowego konkursu zasiada po raz czwarty.
Marta Stępięń jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w specjalizacji Edukacja Artystyczna w klasie dr. hab. Dawida Bera. Ukończyła również wydział wokalny Szkoły Muzycznej II stopnia. Na swoim koncie ma liczne koncerty zarówno z zespołami wokalnymi z Polski jak i zagranicy oraz funkcje asystenta dyrygenta w takich zespołach jak Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi czy Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej. Założycielka zespołu wokalnego Subito. Obecnie pracuje czynnie jako pedagog oraz artysta chóru Filharmonii Łódzkiej.  
W jury naszego kolędowego konkursu zasiada po raz pierwszy :)

Joanna Kruszyńska ukończyła studia magisterskie ze specjalnością dyrygencką na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej w klasie dr. hab. Dawida Bery, na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (2012). Brała udział w wymianie studenckiej Programu Erasmus studiując w Conservatorio Nino Rota w Monopoli we Włoszech (2013-2014). Współpracuje z zespołami zawodowymi takimi jak Chór Filharmonii Łódzkiej oraz Orpheus Vokalensamble (Niemcy). Brała udział w wokalnym kursie mistrzowskim z Renate Weninger w Austrii (2008). W czasie studiów uczestniczyła m.in. w kursach chóralnych C.H.O.I.R. z Jensem Johansenem (2010, 2014), z Nurią Cunillera-Salas organizowanych przez  Landesakademie für die musizierende Jugend in Baden-Württemberg (2011-2015) oraz w kursach dyrygenckich z dr hab. Agnieszką Franków-Żelazny (2013) i prof. Markiem Pijarowskim (2014). Od 2010 roku była asystentką dyrygenta w Żeńskim Zespole Kameralnym Presto w Łodzi, a od 2014 roku jest jego dyrygentką. Od roku 2013 współpracuje jako dyrygentka z wieloma chórami m.in. Chórem Nauczycielskim w Łodzi oraz Towarzystwem Śpiewaczym im. Stanisława Moniuszki w Radomsku. Od 2015 roku pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Pabianicach, gdzie prowadzi chór dziecięcy oraz młodzieżowy.
W jury naszego kolędowego konkursu zasiada po raz trzeci.