Centrum Kultury Dziecka

Bajkobrania

Bajkobrania to cykl spotkań z teatrem dla dzieci, organizowanych w CKD od samego początku działalności. Jest to jedna z najbardziej popularnych inicjatyw kulturalnych dla dzieci w mieście. Szacujemy, że każdego roku na Bajkobraniach spotka się około półtora tysiąca dzieci w wieku już od ok. 2 lat i ich rodziców. Podczas spektakli widzowie obcują z różnymi formami teatralnymi. W repertuarze są przedstawienia kukiełkowe, marionetkowe, z żywym planem. Wiele ze spektakli ma interaktywny charakter, dzieci współpracują z aktorami, współtworząc spektakl, a po nim – są zapraszane za kulisy.

W repertuarze Bajkobrań znajdują się bajki tak znane, jak "Czerwony Kapturek", czy "Konik Garbusek", ale też dużo autorskich scenariuszy. Nasza placówka współpracuje z aktorami i teatrami z całej Polski, by oferta przedstawień była jak najbardziej urozmaicona. Przedstawienia odbywają się w dwie wybrane niedziele każdego miesiąca roku szkolnego (od godz. 16.00).
Wstęp na wszystkie spektakle zawsze jest nieodpłatny. Inicjatywa Bajkobrań od ponad 10 lat przysparza CKD wielu nowych odbiorców i odbiorczyń oraz stwarza możliwość bezpłatnego dostępu do kultury każdemu dziecku, bez względu na status materialny. W mieście nie ma drugiej takiej propozycji dla dzieci, a prawdopodobnie jest to także unikatowe przedsięwzięcie w regionie łódzkim, dlatego problemem bywa niedostatek miejsc na widowni.

 

REPERTUAR BAJKOBRAŃ
do końca 2020 roku

 

W czasie trwania epidemii:

- będzie ograniczona liczba osób uczestniczących w spektaklu

- na spektakle będą do pobrania wejściówki on-line
- należy spodziewać się odwołania spektakli ze względu nas rosnącą liczbę zachorowań i decyzję organów nadzorujących
- repertuar spektakli na I połowę 2021 roku pojawi się pod koniec grudnia

 

  • 18.X., godz. 16:00 "Trzy świnki" Teatr Nemno
     
  • 22.XI., godz.16:00 "Czarodziejskie okulary" Teatr Pacuś
     
  • 20.XII, godz. 17:00 "Trzy elfy" Teatr Kultureska 

 

Repertuar ma charakter poglądowy. Może się zdarzyć zmiana tytułu/teatru z przyczyn niezależnych od CKD.
Najbardziej aktualne wydarzenia znajdziecie Państwa zawsze w zakładce "KALENDARZ"


Udostępnij: