Centrum Kultury Dziecka

Bajkobrania

Bajkobrania to cykl spotkań z teatrem dla dzieci, organizowanych w CKD od samego początku działalności. Jest to jedna z najbardziej popularnych inicjatyw kulturalnych dla dzieci w mieście.  Podczas spektakli widzowie obcują z różnymi formami teatralnymi. W repertuarze są przedstawienia kukiełkowe, marionetkowe, z żywym planem. Wiele ze spektakli ma interaktywny charakter, dzieci współpracują z aktorami, współtworząc spektakl, a po nim – są zapraszane za kulisy.

W repertuarze Bajkobrań znajdują się bajki tak znane, jak "Czerwony Kapturek", czy "Konik Garbusek", ale też dużo autorskich scenariuszy. Nasza placówka współpracuje z aktorami i teatrami z całej Polski, by oferta przedstawień była jak najbardziej urozmaicona. Przedstawienia odbywają się w wybrane niedziele każdego miesiąca roku szkolnego (od godz. 16.00) w budynku CKD.

Inicjatywa Bajkobrań od ponad 15 lat przysparza CKD wielu nowych odbiorców i odbiorczyń. W mieście nie ma drugiej takiej propozycji dla dzieci, a prawdopodobnie jest to także unikatowe przedsięwzięcie w regionie łódzkim. Na każdy spektakl obowiązują wcześniejsze zapisy elektroniczne.

Od sezonu 2022/2023 wprowadziliśmy specjalną ofertę spektakli dla najnajów czyli dzieci najmłodszych. Od 1 do do 5 roku życia.

Udostępnij: