Centrum Kultury Dziecka

Głosuj na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim
05
wrz

Głosuj na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim

Już od 18 września będzie można zagłosować w II edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie mogło tam zabraknąć także naszej propozycji, wynikającej znowu z obserwacji tego, co lubią zgierskie rodziny. CKD chce pozyskać kwotę 32 500 zł na zorganizowanie 5 wakacyjnych pikników dla dzieci i rodzin.

Osiedlowe Akcje na Wakacje "W cztery strony Zgierza" to inicjatywa, której celem jest przeprowadzenia pięciu eventów rodzinnych w różnych miejscach Zgierza. Działania będą odbywać się w ścisłej współpracy z jednostkami pomocniczymi miasta.  Zarówno program wydarzeń, jak i konkretna lokalizacja będą konsultowane z radami osiedli sąsiadujących ze sobą w północnej, południowej, wschodniej oraz zachodniej części miasta. Tam odbędą się 4 pikniki (po ok. 3-4 godziny każdy), podczas których, w ramach określonego budżetu, będzie można zorganizować bezpłatnie np.:
- zabawy na dmuchanych zamkach
- drobny poczęstunek dla dzieci i rodziców (wata cukrowa, lody, lemoniady czy owocowe koktajle)
- tematyczny piknik z animatorami (np. osiedlowa olimpiada sportowa, warsztaty Lego,  eksperymenty małych naukowców, kulinarna podróż przez świat)
- przedstawienie teatralne, iluzjonistyczne czy np. kuglarskie dla dzieci
Do wydarzeń dołączony zostanie element rywalizacji między osiedlami, który rozstrzygnie się na sierpniowym pikniku w Parku Miejskim,  wieńczącym osiedlowe akcje na wakacje. Zwycięski zespół osiedlowy otrzyma tytuł "Najlepszej Bandy Osiedlowej". Impreza w parku odbędzie się w sierpniu, jako podsumowanie wydarzeń wakacyjnych projektu. Będzie miała charakter pikniku rodzinnego z grillowaniem, który zakończy rodzinne Kolorowe Święto (wzorowane na święcie Holi - z rzucaniem proszków)
 

W minionym roku się udało, dlatego bardzo prosimy o wsparcie także teraz!

OD 18.09 GŁOSUJ TU!

Udostępnij: