Centrum Kultury Dziecka

Młodzież w CKD!
16
gru

Młodzież w CKD!

Dzisiaj wręczyliśmy nagrody uczestnikom oraz uczestniczkom konkursu plastycznego "Zgierska Manga", który realizowaliśmy razem z Adrianem Skoczylasem ze Stowarzyszenie EZG w ramach inicjatywy lokalnej.

Do konkursu "Zgierska manga" zachęcamy mieszkańców i mieszkanki Zgierza, a w szczególności dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat.
Znamy wyniki "Zgierska manga" - konkursu dedykowanego dzieciom oraz młodzieży w wieku 7-19 lat.  Celem konkursu było zaprezentowanie zgierskiej historii i współczesności w formie mangi czyli komiksu japońskiego. Tematyka prac nie należała do najłatwiejszych. Zadaniem uczestników oraz uczestniczek było w swoją pracę wpleć historię związaną ze zgierskimi miejscami i zabytkowymi obiektami, zaś opisane w krótkim komiksie historie mają dotyczyć bohaterów i bohaterek fikcyjnych lub prawdziwych – z przeszłości lub współczesnych.

Tym bardziej jeszcze raz gratulujemy laureatom oraz laureatkom:

Nagrody:
- Wiktoria Abramczyk
- Oliwia Góral
- Julia Michalak

Wyróżnienia:
- Wiktor Winter

Wydarzenie dofinansowano ze środków Centrum Kultury Dziecka, filii nr 1 MOK w Zgierzu, w ramach konkursu "Kultura na ulice 2021". Koordynatorem inicjatywy jest Adrian Skoczylas.


Od stycznia prace będzie można obejrzeć "na żywo" w holu Centrum Kultury Dziecka.