Centrum Kultury Dziecka

3,2,1 .. ostatnia prosta (?!)
04
maj

3,2,1 .. ostatnia prosta (?!)

Tak przynajmniej chciało by się rzecz. Chociaż nie będziemy ukrywać, że z doświadczenia wiemy, że okres po majówce popłynie dla nas w tempie błyskawicznym. Między innymi przygotowując tegoroczny Dzień Dziecka. Jednak o tym wydarzeniu będziemy informować niedługo.

Póki co chcemy Państwa dzieci zaprosić na ostatnie w tym sezonie kulturalnym warsztaty z Wojtkiem Walczakiem w ramach zajęć "Zrób to sam/a". Mamy nadal wolne miejsca dla wszystkich chętnych dzieci powyżej 8 roku życia na spotkanie z ceramiką, której efekt finalny będzie miał w naszym ogrodzie. 
W maju macie także ostatnią szansę na wspólne gotowanie w naszym domu tkacza przy Rembowskiego 17. Warsztaty przepisów idealnych na pikniki odbędą się 13nastego w piątek. Mamy nadzieję, że smakołykami zdejmiemy klątwę tego dnia.

W tej połowie roku czekają na Państwa jeszcze dwie Kreatywne Kuźnie Familijne. Pierwsza, w drugiej połowie maja z Agnieszką Czekaj. Podczas, której zespoły rodzinne zmierzą się z tematem własnoręcznie wykonanych doniczek z makramy. Druga, pod koniec czerwca. Już tradycyjna, plenerowa ceramika familijna z Wojtkiem Walczakiem w naszym ogrodzie.

W tym miesiącu czekają nas również wyjątkowe wydarzenia!
Z wielką radością chwalimy się talentem i sukcesem naszego instruktora ceramiki, który będziecie mieli okazję Państwo podziwiać już za tydzień podczas wernisażu jak i całej wystawy. To (już) piąta, zbiorowa wystawa ceramiki, która odbędzie się w galerii MOKu, ale pierwsza w nowej przestrzeni Starego Młyna.
Jeśli jesteście ciekawi jakie talenty rodzą się w naszej pracowni ceramicznej to obserwujcie także naszego facebook'a, gdzie możecie poznać nowe umiejętności naszych przyjaciół ze zgierskiego muzeum. Przy okazji zapraszamy do sprawdzenia jak zawodowo radzą sobie muzealnicy podczas tegorocznej Zgierskiej Nocy Muzeów.

Natomiast pod koniec miesiąca z niecierpliwością czekamy na pierwsze takie wydarzenie w historii CKD! Spektakl teatralny dla najnajów, czyli dzieci od 8 miesiąca życia.  Na maluszki w tej połowie roku czekają jeszcze dwa spotkania z Hulaj Duszą.
Przy okazji zapraszamy na ostatnie Bajkobranie w tym sezonie, które odbędzie się w przestrzeni naszego budynku.


Wydarzenia

 • od 13
  maj
  do 05
  maj
  Początek: 18:00 - Koniec: 16:39
  Wernisaż "1/3/5wystawa ceramiki" z udziałem Wojtka Walczaka
 • 28
  maj
  Początek: 16:00 - Koniec: 16:45
  Spektakl dla naj najów
 • 12
  cze
 • 22
  maj
 • 25
  cze
  Początek: 10:00 - Koniec: 13:00
  Kreatywna Kuźnia Familijna - warsztaty ceramiczne
 • 21
  maj
  Początek: 10:00 - Koniec: 13:00
  Kreatywna Kuźnia Familijna: warsztaty tworzenia makramy
 • 15
  maj
  Początek: 16:00 - Koniec: 17:00
  Bajkobranie: Tetar Falkoshow
 • 13
  maj
  Początek: 16:30 - Koniec: 18:30
  Warsztaty kulinarne z przepisami piknikowymi
Udostępnij: