Centrum Kultury Dziecka

"Zaproś Masters", czyli CKD pokazuje dobre praktyki
25
cze

"Zaproś Masters", czyli CKD pokazuje dobre praktyki

W tym roku czerwiec obfitował w wiele ekscytujących wydarzeń, ale to czego doświadczyliśmy między 18 a 20 czerwca należy zaliczyć do najważniejszych w dziesięcioletniej historii CKD.  

Narodowe Centrum Kultury powołało do życia kolejny fantastyczny i bardzo rozwijający program dla kadr kultury - "Zaproś Masters". Dzięki niemu mieliśmy niepowtarzalną okazję i zaszczyt zaprosić do siebie dwadzieścioro przedstawicielek i przedstawicieli kultury z Polski. Aby do tego doszło - musieliśmy zastanowić się co, jak i po co chcemy pokazać Polsce w Zgierzu i regionie. Stanęło na rewitalizacjach i ich wykorzystaniu do budowania oferty dla rodzin i dzieci. Nasza koncepcja okazała się trafiona, ponieważ aplikacja CKD (jako jedna z zaledwie dwóch) została nagrodzona grantem na organizację wizyty studyjnej pn. "Jak wykorzystać zrewitalizowane przestrzenie i obiekty do budowania atrakcyjnej oferty dla dzieci i rodzin". 

Gościliśmy m.in. w EC1 Łódź - Miasto Kultury, Księżym Młynie, Muzeum Miasta Zgierza, Mieście Tkaczy Park Kulturowy, Hostelu FOLKier, Fundacji Ochrony Mebli Zabytkowych Oraz Dziedzictwa Kultury W Polsce D.O.M., Świetlicy Środowiskowa "Przystań", Skansenie W Nagawkach. Dla nas jednak najważniejsze było spotkanie w CKD i podzielenie się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami wyniesionymi z codziennej działalności placówki. Kasia, Kinga, Wojtek i Paulina poprowadzili autorskie warsztaty, pokazaliśmy też na czym polegają nasze familijnie integrujące kulinarne zajęcia. Było mnóstwo rozmów o kulturze, naszej codzienności w ośrodkach, problemach i radościach, ale dla nas też jest ważne, że mogliśmy pokazać pozytywną, kulturalną stronę Zgierza i regionu. 

Fotorelację z wizyty znajdziecie w naszej GALERII

A fantastyczny reportaż video - na naszym kanale Youtube

Udostępnij: