Centrum Kultury Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka razem ze Świętem Miasta Zgierza
27
maj

W tym roku Dzień Dziecka razem ze Świętem Miasta Zgierza

W tym roku kalendarz układa się w taki sposób, że 1 czerwca wypada w sobotę, która w dodatku pokrywa się z imprezą Święta Miasta.

Tradycyjnie jednak zapraszamy Was do Parku Miejskiego, gdzie kolejny raz z rzędu szykujemy dla najmłodszych wiele atrakcji. Kolejny raz w tym roku inspirujemy się uniwersum Pana Kleksa, dlatego nie zabraknie warsztatów muzycznych, plastycznych czy iluzjonistycznych nawiązujących do tematu. W tym roku w quizach literackich odnoszących się twórczości Brzechwy wspierać nas będzie ekipa Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, Stary Młyn przeniesie nas do lat 80., a Muzeum Miasta Zgierza otwiera swoje przestrzenie specjalnie dla najmłodszych! Poza tym będziecie mogli skorzystać z strefy sensoplastycznej, wielkoformatowych gier drewnianych, baniek mydlanych, eksperymentów czy maszyny Golddberga.

Od godziny 15:00 na małej drewnianej scenie prezentować się będą zgierskie zespoły dziecięce. Między innymi Topolinki z Miejskiego Przedszkole nr 12 w Zgierzu, zespoły wokalne Młodzieżowego Domu Kultury czy Talent Kolektyw. Oczywiście wystąpi także nasza najstarsza grupa rock and roll'a. O godzinie 17:30 małym i dużym uczestnikom wydarzenia polecamy pokaz iluzjonistyczny "Podróż do magicznej krainy".

My, czekamy na Was w okolicach Pasażu Kuklińskiego w godzinach 15:00-19:00, ale później polecamy koncert Viki Gabor oraz Miuosha. Wszystkie wydarzenia odbędą się w przestrzeni zgierskiego parku.


Wydarzenia

  • 01
    cze
    Początek: 15:00 - Koniec: 19:00
    Dzień Dziecka z ekipą CKD w zgierskim parku