Centrum Kultury Dziecka

Wyniki konkursu na makietę Zgierza
18
lis

Wyniki konkursu na makietę Zgierza

W dniu 17 listopada 2020 roku, jury konkursu na makietę Zgierza - "Od A do Z", odbywającego się w ramach konkursu inicjatyw kulturotwórczych "HASZTAG Kultura Zgierz", w składzie:

  • Aleksandra Kubiak – studentka architektury oraz pomysłodawczyni konkursu,
  • Bartosz Michalski – sędzia modelarski oraz właściciel firmy Bartos Modelworks,
  • Paweł Krawczyk – współtwórca Fundacji Ochrony Mebli Zabytkowych oraz Dziedzictwa Kultury w Polsce D.O.M,

zdecydowało, co następuje.

Nagroda główna

  • Makieta „Marzenie o zimowym Zgierzu” - Magdalena i Elżbieta Majchrzak

Uzasadnienie:
Praca bardzo staranna, bogata w detale. Ciekawa próba inscenizacji zimy w zgierskim krajobrazie. Pomysłowe odwzorowanie małej architektury miasta oraz umieszczenie na makiecie postaci dodały uroku makiecie. Jury zwróciło też uwagę na przemyślaną i zamkniętą kompozycję makiety. Praca ta też kojarzy się z autentyczną topografią miasta Zgierza.

Wyróżnienia

  • Makieta „Sensoryczna wyprawa po historycznym Mieście Tkaczy w Zgierzu” - Mateusz Jasek, Bartosz Popielecki, Izabela Jasiak, Franciszek Katusza, Nelson Njoku oraz Agata Barzyńska i Aleksandra Kornacka

Uzasadnienie:
Jury zwróciło uwagę na dokładność wykonania makiety oraz kreatywne i nieszablonowe zastosowanie materiałów użytych do jej budowy. Praca wyróżnia się przemyślaną kompozycją. Podczas obrad podkreślono, że ta praca bezpośrednio konkurowała o nagrodę główną.

  • Makieta „Zima w Zgierzu” - Iga Pietraszko, Pola Pietraszko

Uzasadnienie:
Praca wyróżnia się dużą ilością domków oraz innych elementów architektonicznych. Jury dostrzegło i doceniło ogromny wkład pracy w makietę.

  • Makieta „Zgierz Multimedialny” – Maja Badda, Ewelina Badda

Uzasadnienie:
Kreatywność podejścia do tematu makiety wyróżnia się pośród innych prac. Jury dostrzegło też poświęcony czas na przygotowanie i wybranie charakterystycznych miejsc miasta Zgierza.


Nagroda publiczności

  • Makieta „Nasze miejsce na świecie” - Zuzia Łuczak, Justyna Szewczyk, Blanka Piotrowicz

Uzasadnienie:
Nagroda publiczności została przyznana na podstawie głosowania internetowego (Facebook), które odbyło się na Grupie Centrum Kultury Dziecka Zgierz. Makieta „Nasze miejsce na świecie” zdobyła 193 głosy.


GRATULUJEMY zwycięzcom i zwyciężczyniom a pozostałym zespołom, które zgłosiły makiety do konkursu bardzo dziękujemy! W sprawie przekazania nagród laureatom będziemy się kontaktować indywidualnie. 


Udostępnij: