Centrum Kultury Dziecka

Zapraszamy na Narodowe Czytanie
16
sie

Zapraszamy na Narodowe Czytanie

W imieniu pracowników oraz Dyrektorki Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu zapraszamy na kolejną edycję Narodowego Czytania. 3 września (sobota) 2022 roku wspólnie będziemy czytać Ballady i romanse wieszcza Adama Mickiewicza. Jedną z czytających osób będzie Elżbieta Gorzka-Kmieć, nasza instruktorka teatralna. Na tegoroczne czytanie zaprasza Was także uczestniczka naszych zajęć Laura. Laura Milczarek jest młodą zgierzanką, która wystąpiła w V edycji The Voice of Kids.

Wcześniej zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla dzieci 5-10 lat "Golono, strzyżona i nie tylko ..." na ilustrację do bajki lub ballady Adama Mickiewicza. Na Wasze dzieła biblioteka zgierska czeka do 20 sierpnia.

W ostatnim tygodniu sierpnia, 29.08-02.09 zapraszamy do udziału w rodzinnej grze terenowej, którą mamy przyjemność organizować. Więcej informacji pojawi się niedługo tutaj.

Zapraszamy do udziału zarówno w konkursie jak i grze terenowej, ponieważ jest to szansa na zdobycie papierowych wersji jeżowych książek, które wydała w ostatnich latach nasza placówka.