Centrum Kultury Dziecka

Akcja - podziel się pszczołami
23
mar

Akcja - podziel się pszczołami

Witajcie wiosennie przyjaciele pszczół murarek oraz posiadacze hoteli dla pszczół !!

ZAPRASZAMY DO AKCJI "PODZIEL SIĘ PSZCZOŁAMI 

Przypominamy, że zbliża się czas, w którym należy zadbać o lokatorów Waszych hoteli. Jesteśmy pewni, że Wam również zależy, aby jak najwięcej murarek obudziło się z zimowego snu i zaczęło pracę w ogrodach, sadach i parkach. Jeżeli temperatura powietrza utrzyma się przez kilka dni w granicach kilkunastu stopni Celsjusza będziemy wszyscy obserwować, jak wykluwają się młode pszczółki. 

Dlatego też musicie:

1) Pomóc im wydostać się trzcinek, w których śpią w kokonach. Wystarczy, że wyjmiecie wszystkie zamurowane trzcinki z hotelu i bardzo delikatnie je rozerwiecie. W trzcinkach, jeden za drugim, znajdują się kokoniki, w których śpią młode pszczoły. Należy je wyjąć i umieścić w małym tekturowym pudełeczku. Otwarte pudełko umieszczacie w hotelu.

MACIE DUŻO KOKONÓW, KTÓRYMI MOŻECIE SIĘ PODZIELIĆ? ALBO WRĘCZ PRZECIWNIE. TRZCINKI BYŁY SŁABO ZASIEDLONE LUB KOKONY MARTWE? NAPISZCIE KOMENTARZ POD POSTEM NA NASZYM FB LUB GRUPIE ZGIERZANIE I WZAJEMNIE WYMIEŃCIE SIĘ PSZCZOŁAMI!!!

2) Zaopatrzyć hotel w nowe trzcinki, gdzie pszczoły złożą wiosną jajka. Można je naciąć samodzielnie lub po prostu kupić w internecie. Najlepsze są trzcinki o średnicy otworu ok. 8mm. Jeżeli nie jesteśmy w stanie uwolnić kokoników oraz przyciąć nowych trzcinek w ciągu jednego dnia, kokony należy umieścić w lodówce, aby pszczoły nie wykluły się zbyt wcześnie‼️

Fotorelacje z nowego pszczelego sezonu możecie słać do CKD: kontakt@ckdzgierz.pl

W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod nr telefonu: 509 719 665