Centrum Kultury Dziecka

Dzień Dziecka 2022
12
maj

Dzień Dziecka 2022

Z wielką przyjemnością udostępniamy Państwu program najbliższego Miejskiego Dnia Dziecka!
Tegoroczne hasło imprezy, która odbędzie się w Parku Miejskim brzmi "Naturalnie Dzień Dziecka w Zgierzu". Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będziemy mogli spotkać się podczas wspólnego świętowania. W tym roku w godzinach 15:00-20:00 odbędą się warsztaty:
- ekologiczne (np. tworzenie bomb nasiennych)
- kulinarne
- multisensoryczne (między innymi z Hulaj Duszą)
- sztuki ziemi "Land Art"
- specjalna wersja naszego Przygodowego Placu Zabaw

Nie zabraknie zabawy z bańkami mydlanymi, dmuchańców oraz oczywiście występów. W tym roku zaprezentują się nie tylko  zaprzyjaźnione zespoły wokalne czy taneczne. O godzinie 17:00 w przestrzeni Parku czekać będzie na Was Teatr Atofri ze spektaklem "Ptasi baj", a o godzinie 18:00 Bergamutka z zespołem ze specjalnym koncertem familijnym.


Warto zaznaczyć, że popołudniowe atrakcje w Parku Miejskim to nie jedyne z czego możecie skorzystać. W tym roku przy organizacji tego wydarzenia dołączyło do nas kilka placówek miejskich, które zapraszają do siebie szczególnie grupy zorganizowane ze szkół/przedszkoli:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  zaprasza grupy ze szkół podstawowych na PIKNIK GOLFOWY, który odbędzie się na Malince.
Czekać będą na was instruktorzy golfa, którzy zdradzą tajniki tego sportu, a każdy uczestnik_czka będzie miał/a szansę poczuć się jak profesjonalny/a golfista_ka.
Prosimy o zapisy drogą e-mail na adres:  bzak@mosir.zgierz.pl ze wskazaniem godziny przyjścia (10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00)
Uwaga! Na jedną godzinę udział może wziąć maksymalnie 40 osób. Ilość  miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.
 
Muzeum Miasta Zgierza dnia 1 czerwca bezpłatnie udostępnia swoje wystawy oraz ofertę edukacyjną dla dzieci oraz młodzieży do 18 roku życia.
W przypadku lekcji ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Miasto Tkaczy organizuje malarski plener artystyczny dla młodzieży w wieku 11-15 lat:
I grupa w godzinach 9:00-11:00
II grupa 12:00-14:00
Na plener obowiązują zapisy pod adresem mailowym miastotkaczy@umz.zgierz.pl lub numerem telefonu: 42 714 32 88

Stary Młyn zaprasza grupy zorganizowane na poranne projekcje dla dzieci, a także na specjalny seans rodzinny o godzinie 18:30
Szczegóły niebawem!


Przy okazji zapraszamy uczniów oraz uczennice klas 4-8 do kolejnej edycji konkursu Mały/a Prezydent/ka Miasta Zgierza. W tegorocznej edycji uczestnicy oraz uczestniczki będą mieli szansę wejść w rolę influencera_ki prezentując swój pomysł. Szczegóły w zakładce konkursowej.