Centrum Kultury Dziecka

Dzień Dziecka w Zgierzu wszystkimi zmysłami
25
maj

Dzień Dziecka w Zgierzu wszystkimi zmysłami

Jak co roku w okolicach czerwca trzymamy kciuki za pogodę! W 2023 roku hasłem miejskich obchodów najmłodszych dzieci jest: "Dzień Dziecka w Zgierzu wszystkimi zmysłami".
Nawiązując do tematu w podczas festynu w zgierskim Parku Miejskim wszystkie aktywności nawiązywać będą do pięciu zmysłów: wzroku, węchu, słuchu, dotyku i smaku.

Teatralne serca zaspokoimy aktywnością zwaną Parkatonikami, czyli mobilnymi skrzynkami teatralnymi. Wyjątkowo, bo o godzinie 17:00 odbędzie się Bajkobranie (w plenerze!). Ostatni raz w tym sezonie do Zgierza zaprosiliśmy znany z pewnego talent show Teatr Sztuki Ciała.  W przestrzeni zgierskiego parku zaprezentowana zostanie sztuka inspirowana literaturą dziecięcą "Nieudani". Spektakl w poetyckiej formie opowiada o tym, że aby być szczęśliwym, nie trzeba być idealnym. 

Dla dzieci najmłodszych dostępna będzie strefa baniek mydlanych oraz sensoplatyczna. Tym, którym brudzenie przychodzi z trudem proponujemy udział w pokoju zagadek, gdzie Waszym zadaniem będzie rozwiązywanie sensorycznych zagadek. Jeśli dotykanie i wąchanie różnych przedmiotów nie sprawi Wam problemów, to zachęcamy do skorzystania z warsztatów ekologicznych. Dzieciom najmłodszych polecamy muzykowanie na trawie z Bergamutką, a dla młodzieży warsztaty z bębnami afrykańskimi.

Zmysł smaku zaspokojony będzie między innymi podczas warsztatów kulinarnych, które nawiązywać będą do 15lecia działania CKD.

Tradycyjnie na małej scenie swoje talenty taneczne lub wokalne zaprezentują zgierskie zespoły artystyczne. Swój udział potwierdziły już:
- grupy taneczne CKD Natalii Matusiak oraz Beaty Śliwińskiej
- "Topolinki" z Miejskiego Przedszkola nr 12 w Zgierzu
- cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zgierzu
-  grupa wokalne zgierskiego Młodzieżowego Domu Kultury
- młodzieżowa grupa ZPiT "Boruta" ze Starego Młyna
- dzieci i młodzież z Świetlicy Środowiskowej "Przystań"
- wokaliści oraz wokalistki z Talent Kolektyw

W okolicach przystani znajdującej się w parku miejskim pojawią się tak zwane "dmuchańce", a sama "Marina Przystań Zgierz" proponuje bezpłatne rodzinne regaty. Udział w wyścigach kajaków czy rowerków wodnych jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, godzinę przed rozpoczęciem serii zawodów (I seria o godz 12:00, II o godz. 13:00, III o godz. 16:00). Udział w imprezie zadeklarował także ZHP Zgierz między innymi malowaniem sokiem z kapusty oraz SPS ze sportowymi rywalizacjami.

To tylko część atrakcji jaka będzie czekać na Wasze dzieci. Zapraszamy 1 czerwca w godzinach 15:00-20:00

Ofertę poranną, którą szczególnie polecamy grupom zorganizowanym przedstawialiśmy Państwu już wcześniej. Prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Starym Młynem, Muzeum Miasta Zgierza, MOSiRem, Miastem Tkaczy lub Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w celu zapisania swojej grupy przedszkolnej lub klasy szkolnej.


Wydarzenia

  • 01
    cze
    Początek: 15:00 - Koniec: 20:00
    Dzień Dziecka w Zgierzu wszystkimi zmysłami: oferta popołudniowa

Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 Regulamin imprezy Dnia Dziecka 2023 pdf 31.05.2023 14:14 pdf 343,44 KB 2
2 Regulamin Parku Miejskiego 31.05.2023 14:17 pdf 205,56 KB 0