Centrum Kultury Dziecka

Jury konkursu kolęd i pastorałek
03
gru

Jury konkursu kolęd i pastorałek

Jak co roku, z ogromną dumą, przedstawiamy nasze wspaniałe i profesjonalne jury. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki mogą być pewni, że oceniają ich fantastyczni muzycy i wokaliści:

Joanna Kruszyńska ukończyła studia magisterskie ze specjalnością dyrygencką na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej w klasie dr. hab. Dawida Bery, na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (2012). Brała udział w wymianie studenckiej Programu Erasmus studiując w Conservatorio Nino Rota w Monopoli we Włoszech (2013-2014). Współpracuje z zespołami zawodowymi takimi jak Chór Filharmonii Łódzkiej oraz Orpheus Vokalensamble (Niemcy).
Brała udział w wokalnym kursie mistrzowskim z Renate Weninger w Austrii (2008). W czasie studiów uczestniczyła m.in. w kursach chóralnych C.H.O.I.R. z Jensem Johansenem (2010, 2014), z Nurią Cunillera-Salas organizowanych przez  Landesakademie für die musizierende Jugend in Baden-Württemberg (2011-2015) oraz w kursach dyrygenckich z dr hab. Agnieszką Franków-Żelazny (2013) i prof. Markiem Pijarowskim (2014).
Od 2010 roku była asystentką dyrygenta w Żeńskim Zespole Kameralnym Presto w Łodzi, a od 2014 roku jest jego dyrygentką. Od roku 2013 współpracuje jako dyrygentka z wieloma chórami m.in. Chórem Nauczycielskim w Łodzi oraz Towarzystwem Śpiewaczym im. Stanisława Moniuszki w Radomsku. Od 2015 roku pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Pabianicach, gdzie prowadzi chór dziecięcy oraz młodzieżowy.

Maciej Wójcikowski, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Edukacja Artystyczna. Chórmistrz, wokalista, certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej, trener wokalny w Szkole Muzyki Rozrywkowej "Ferment" w Łodzi. Ukończył z wyróżnieniem Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi w klasie saksofonu. Juror w wielu konkursach wokalnych. Prowadził chóry i zespoły wokalne w Państwowych Szkołach Muzycznych w Tomaszowie Mazowieckim i Brzezinach, jest instruktorem saksofonu i emisji głosu w Music School i w Społecznym Ognisku Muzycznym w Tomaszowie Mazowieckim.  Współzałożyciel, dyrygent i baryton w łódzkim Zespole Wokalnym Subito, z którym koncertuje w Łodzi i województwie łódzkim. Współpracował z Walking Jazz Bandem i Filharmonią Łódzką.


Anna Sowa studiowała na Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2006–2016, uzyskując dyplom w specjalności — rytmika, kształcąc się pod kierunkiem m.in Prof. Szabolcs’a Esztenyi’ego, a następnie w klasie kompozycji Prof. Zygmunta Krauze. 
W 2014 w ramach projektu Erasmus + a następnie jako stypendystka KAAD, studiowała w Folkwang Universität der Künste w Essen, w klasie kompozycji i wizualizacji Prof. Dietrich Hahne. Rozwijała się także uczestnicząc w Międzynarodowych Warsztatach Kompozycji Synthesis (2014-2016) w Radziejowicach, pracując pod kierunkiem prof. Alessandro Solbiatiego, Chean Yi, Paula Pattersona, Simon Steen–Andersena, Martijn Paddinga, Phillipe Manoury, Marca Andre i Johannesa Kreidlera. Ponadto była uczestniczką Międzynarodowych Kursów Kompozytorskich w Donaueschingen (Next Generation 2015) w Niemczech oraz Europejskiego Kongresu Rytmiki w Wiedniu (2009). 
W 2017 roku odbywała rezydencję artystyczną w Tondelii (Portugalia). Jako stypendystka Rządu Ludowej Republiki Chińskiej w latach 2017 - 2018 studiowała na Shanghai Conservatory of Music. Jest zapraszana także do realizacji warsztatów dla dzieci i młodzieży, m.in. podczas Ogólnopolskiej Konferencji Rytmiki w Lusławicach oraz XIII Ogólnopolskich Warsztatów Rytmiki dla uczniów szkół muzycznych II stopnia w Pile.