Centrum Kultury Dziecka

Kilka słów o tym, dlaczego zmiany
01
sie

Kilka słów o tym, dlaczego zmiany

O tym, że potrzebujemy nowej strony internetowej wiedzieliśmy już dobrych kilka lat. Ale zawsze były inne, pilniejsze potrzeby. Kiedy jednak zorientowaliśmy się, że właściwie przestaliśmy z niej korzystać, bo uzupełnianie oraz poruszanie sie po stronie stało się i dla nas, i dla Państwa uciążliwe, nielogiczne i coraz mniej przystające do dzisiejszych czasów - postanowiliśmy nie zwlekać.

Praca nad stroną, choć przyjemna, okazała się niezwykle żmuda i czasochłonna - mamy dużą ofertę i chcieliśmy, by przede wszystkim Państwu korzystanie z niej nie sprawiało kłopotu. Strona jest dostosowana do wszytskich współczesnych urządzeń - można z niej nareszcie korzystać na tabletach, smartfonach i.... w każdej przeglądarce, bez obaw, że czegoś nie widać.

Zachęcamy do zabawy i przekopywania jej zasobów, które stale będziemy uzupełniać. Co nie jest łatwe, mając za sobą siedem intensywnych lat działności. Jest tu także newsletter, który bardzo polecamy.

Dlaczego odświeżenie loga? Podobnie, jak wielu z Państwa, także my byliśmy przeciwni pomysłowi zmiany, czy choćby modyfikacji. Bo takie rozpoznawalne, fajne i kolorowe, bo wszyscy je lubią. Ale jak fachowcy mówią, że trzeba, to czasem warto posłuchać... My nie posłuchaliśmy. Dlatego najpierw powstał pomysł graficzny na stronę. I co się okazało? Nasz ukochany logotyp wygląda na niej, ni mniej nie więcej - jak kasownik biletów w samolocie. Archaicznie i nielogicznie. Nie chcąc za bardzo drażnić potencjalnych przeciwników pomysłu zmiany i z pomocą kilkunastu losowo wybranych znajomych z FB zdecydowaliśmy się na to, co Państwo możecie podziwiać w główce strony. Jest to wariant najmniej radykalny ;)

Bardzo dziękujemy za wspaniałą, twórczą i cierpliwą współpracę Spółdzielni Socjalnej Parostatek z Cieszyna, zwłaszcza pani Ewie Stańczak, ale także pozostałym anonimowym dla nas osobom. Cieszymy się, że stronę i logo tworzyli własnie oni - podmiot ekonomii społecznej, ludzie którzy rozumieli naszą pracę, filozofię. Jednym z profili działalności Parostatku jest centrum warsztatowe o działalności zbliżonej do naszej. 

Część zdjęć, które Państwo widzicie na naszej stronie pochodzi z zasobów CKD, których autorami byli wielokrotnie Krystian Śmiałek oraz Wojtek Walczak. Jednak te zupełnie nowe - wykonane na potrzeby strony, czyli dzieci z A KuKultury oraz pracowników, jak i te z Miejskiego Dnia Dziecka - są autorstwa Maćka Janowicza. Bardzo dziękujemy!

Czekamy na Państwa uwagi :)