Centrum Kultury Dziecka

Dojrzyj z nami jeża w czasie Dnia Ziemi
21
kwi

Dojrzyj z nami jeża w czasie Dnia Ziemi

CKD dołącza do miejskiej akcji "budzenia zgierskiego jeża"!

Zabawa "Dojrzyj jeża" jest jednym z naszych "pandemicznych" działań z którym nie zamierzamy się rozstawać. Ponownie zapraszamy do wyjątkowego konkursu jeżowego, którego celem, oprócz dobrej zabawy, jest promocja zgierskich przestrzeni zielonych, rekreacyjnych oraz wypoczynkowych.
W ostatnim tygodniu kwietnia raz dziennie, na tablicy naszego facebooka o godzinie 17:30 pojawiać się będzie zdjęcie-zagadka. W komentarzu pod postem należy umieścić zdjęcie dziecka z kartką na której podana będzie lokalizacja oraz liczba ukrytych maskotek - jeżyków.
Zwycięzcy/zwyciężczynie zabawy otrzymają pluszowe jeżyki oraz papierową wersję książki "Podróże jeża spod miasta Zgierza" wydane przez Centrum Kultury Dziecka. Szczegóły oraz zasady zabawy dostępne w specjalnej zakładce oraz w regulaminie konkursu.

Koniec kwietnia to także czas corocznych wiosennych akcji promujących proekologiczne postawy społeczne. 22 kwietnia uznany jest jako Światowy Dzień Ziemi. W filmie poniżej możecie zobaczyć jak nasza ekipa stara się dołożyć swoją małą cegiełkę dbania o naszą planetę.

W naszej ofercie od lat pojawiają się:
- rodzinne warsztaty stolarskie w ramach Kreatywnych Kuźni Familijnych, które prowadzi Wojtek Walczak.
W ramach zajęć budujemy domki dla ptaków, jeży oraz hotele dla pszczół.
- zorganizowaliśmy 3 edycje Przygodowego Placu Zabaw, gdzie liczymy na kreatywność uczestników oraz uczestniczek w tworzeniu czegoś z niczego
- poprzez zajęcia z edukacji kulturalnej zwracamy uwagę dzieci na piękno planety np. organizując wycieczki "Na zielone"
Poza tym:
- korzystamy z dzbanków filtrujących
- staramy się drukować jak najmniej plakatów, ulotek itp.
- cześć z nas korzysta z komunikacji zbiorowej