Centrum Kultury Dziecka

Pierwszy w nowym składzie pokaz naszej grupy teatralnej
29
lis

Pierwszy w nowym składzie pokaz naszej grupy teatralnej

Grupa teatralna CKD składa się z dzieci w wieku szkolnym, które w większości swoje pierwsze występy przed dużą publiką mają już za sobą. Na przykład podczas tegorocznej premiery "Królewny Śnieżki i ośmiu krasnoludków" w sali widowiskowej Starego Młyna z Elżbietą Gorzką-Kmieć. Od września 2023 roku prowadzenie grupy przejęła Zuzanna Gieras, która ma na swoim koncie współprace z teatrami takimi jak np. Chorea czy Szwalnia.  Już 15 grudnia 2023 roku w godzinach popołudniowych podczas zgierskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego organizowanego przez i w przestrzeni Parku Kulturowego Miasto Tkaczy będziecie mogli obejrzeć pokaz pt. "Kim jest Mikołaj?". Nasza grupa wystąpi na plenerowej scenie na dziedzińcu Miasta Tkaczy o 17:30.

Teatr daje nam możliwość mówienia o różnych rzeczach w sposób kreatywny i artystyczny. Pozwala pokazać co jest ważne, a jednocześnie zaopiekować się wewnętrzną potrzebą estetyki, każdego z nas. I tym razem my, grupa teatralna CKD, zrobimy to dla Was z okazji Gwiazdki, czyli powiemy o tym, co dla nas ważne w tym intensywnym okresie, a wykorzystamy środki przekazu takie jak ruch, tekst i śpiew. Poruszymy temat gorączki Świąt, ogarniającego nas szału zakupów i zastanowimy się, kim jest Mikołaj i gdzie tak naprawdę on jest? Spróbujemy podzielić się z Wami naszymi przemyśleniami w wyżej wymienionych kwestiach i zobaczymy, może uda nam się dzięki temu odnaleźć magię świąt.

Wystąpią:  Lidia Górska, Aleksandra Gibka, Natalia Gibka, Samuel Światły, Franciszek Oszajca, Anna Gardocka, Maja Seralis, Sara Mularczyk


Wydarzenia

  • 15
    gru
    Początek: 17:30 - Koniec: 18:00
    Występ naszej grupy teatralnej podczas Zgierskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023