Centrum Kultury Dziecka

Zwycięskie inicjatywy kulturalne
27
maj

Zwycięskie inicjatywy kulturalne

W piątek 21 maja odbył się finał konkursu lokalnych inicjatyw kulturalnych "Kultura na ulice". Przypomnijmy, że do oceny złożono 10 wniosków, z czego jeden  inicjator postanowił wycofać się na dzień przed prezentacjami. O tym jakie to były pomysły możecie przeczytać TUTAJ.

Dziewięć inicjatorek i inicjatorów zaprezentowało swoje arcyciekawe koncepcje działań przed Kapitułą konkursową w składzie: - Magdalena Ziemiańska, Karolina Beim, Alina Łęcka-Andrzejewska, Marek Lipiec oraz Przemysław Janicki. 

Spieszymy z radosną informacją, że w wyniku głosowania liderów i liderek projektów oraz członków i członkiń Kapituły konkursowej, wsparcie otrzymują:

  • "Zgierski gazeciarz", Iwony Hulewicz-Sroczyńskiej, w wysokości 4100 zł
  • "Śledząc Tkacza - interaktywna, detektywistyczna gra miejska śladami Umowy Zgierskiej", Anety Kopacz,  w wysokości 4500 zł
  • "Zgierska manga", Adriana Skoczylasa,  w wysokości 3000 zł
  • "Niech postronni znają, że mali zgierzanie twórcze moce mają", Małgorzaty Antczak,  w wysokości 6840 zł
  • "Festyn Wielokulturowy Zgierz. Edycja VI - historia dumna ze Zgierza", 2500 zł

Gratulujemy zarówno autorkom i autorom zwycięskich pomysłów, jak i wszystkim pozostałym osobom, które wzięły udział w konkursie. Przed nami mnóstwo fantastycznej pracy, a przed zgierzanami i zgierzankami - wiele ciekawych przedsięwzięć!